Šoubiz 01. dubna 2018   15:33  |  Lubo Sulko

Cosby ide pred súd za sexuálne útoky, hrozí mu 10 rokov vo väzení

Na kombosnímke je vľavo komik Bill Cosby. Vpravo Andrea Constandová pózuje v Toronte 1. augusta 1987. / tasr/ap
Populárny americký komik Bill Cosby sa opäť postaví pred súd. Cosby čelí trom obvineniam zo sexuálneho útoku na ženy. Hrozí mu trest až desať rokov vo väzení. Pred ńecelým rokom sa porota nevedela zhodnúť na verdikte a tak skončil súd zrušením.

Podľa expertov je však teraz Cosby v horšej situácii. Stále je to jeho slovo proti svedectvu Andrey Constand, ktorá tvrdí, že ju v roku 2004 omámil liekmi a napadol. Cosby tvrdí, že je nevinný, ale hrá proti nemu fakt, že medzičasom sa prihlásilo ďalších päť žien, ktoré tvrdia, že ich populárny komik rovnako napadol. 

Amerika je navyše v Inej situácii po tom, čo sa ňou prehnala vlna cunami menom #MeToo. Táto kampaň položila viacero slávnych mien obvinených zo sexuálneho obťažovania. “Je to preňho oveľa náročnejšia situácia, keďže sa objavilo päť nových svedkov a nálada v krajine je oveľa horšia,” tvrdí bývalý prokurátor a expert na prípady sexuálneho obťažovania Shan Wu. V Cosbyho prospech hrá to, že prokurátor predkladá prakticky ten istý prípad ako pred rokom, keď sa porota nevedela rozhodnúť. 

Témy: súd
Ďalšie články
Reklama
Reklama