Šoubiz 24. ledna 2018   16:40  |  Lubo Sulko

Jack White zakázal počas koncertov používanie mobilných telefónov

Jack White / sita/ap
Americký hudobník Jack White zakázal počas jeho koncertov používanie mobilných telefónov a iných prístrojov, ktoré umožňujú nahrávanie videa a zvuku či fotografovanie. Štyridsaťdvaročný spevák chce, aby sa fanúšikovia a fanúšičky sústredili len na samotné vystúpenie a nevenovali sa zaznamenávaniu koncertu.

Muzikant sa rozhodol využiť špeciálne puzdro s názvom Yondr, do ktorého ľudia pri vstupe vložia spomínané zariadenia. Tie si fanúšikovia budú môcť vybrať z puzdra v prípade potreby len na určenom mieste mimo koncertnej siene alebo až po skončení šou.

Niekdajší spevák a gitarista už nefungujúceho dua The White Stripes bude z koncertov zverejňovať fotografie a videá, ktoré vytvoria jeho zamestnanci. Fanúšikovia ich budú môcť nájsť na webstránke jackwhiteiii.com alebo na službe Instagram.

Muzikant plánuje vydať 23. marca svoj tretí sólový album Boarding House Reach, z ktorého už zverejnil skladby Respect Commander a Connected By Love. Nahrávka bude obsahovať celkovo 13 piesní.

Jack White, vlastným menom John Anthony Gillis, sa preslávil v spomínanej kapele The White Stripes, ktorá vznikla v roku 1997. Jedinou ďalšou členkou bola jeho bývalá manželka Meg White. Debutový, eponymný album vydali v roku 1999, po ňom nasledovali štúdiovky De Stijl (2000), White Blood Cells (2001), Elephant (2003), Get Behind Me Satan (2005) a Icky Thump (2007). Kapela ukončila činnosť v roku 2011. White je tiež členom formácie The Dead Weather, s ktorou vydal štúdiovky Horehound (2009), Sea Of Cowards (2010) a Dodge And Burn (2015). So skupinou The Raconteurs, ktorá má v súčasnosti pauzu, zas ponúkol albumy Broken Boy Soldiers (2006) a Consolers Of The Lonely (2008). Ako sólový interpret vydal štúdiovky Blunderbuss (2012) a Lazaretto (2014).

Témy: koncert
Ďalšie články
Reklama
Reklama