Knihy 20. dubna 2018   14:38  |  redakce

Whiskyho Tretia planéta na fotografiách a v slovách.

Krst knihy bude v Medzilaborciach / slovart
V Múzeu moderného umenia Andyho Warhola v Medzilaborciach sa v sobotu 5. mája 2018 o 19:00 uskutoční vernisáž výstavy fotografií Tretia planéta a krst rovnomennej knihy. Jej autor Milo Láber je verejnosti známy skôr pod prezývkou Whisky, ako frontman kultovej kapely Slobodná Európa. Výstavou a knihou sa verejnosti predstaví ako fotograf. Doteraz navštívil zhruba 80 krajín sveta, najmä miesta, kde civilizácia a turistický ruch ešte nestihli zničiť prírodu a tradičný spôsob života.

Výstava Tretia planéta pozostáva z veľkoformátových fotografií,  ktoré autor urobil medzi septembrom 2016 a januárom 2018 na svojich cestách po Gruzínsku, Iráne, Kolumbii, Severnej Kórei, USA, Číne, Kamerune, vernisáž, Srí Lanke a Náhornom Karabachu. Okrem fotografií tu nájdete aj postrehy a zamyslenia o tom, čo mu cestovanie dalo a ako ovplyvnilo jeho život. Toto všetko si môžete aj zobrať so sebou domov, v podobe jeho najnovšej knihy, ktorá vychádza vo Vydavateľstve SLOVART 4. mája. Jej krstným otcom bude známy karikaturista Martin „Shooty“ Šútovec.

Súčasťou vernisáže bude koncert fenomenálneho basgitaristu Fernanda Saundersa, ktorý dlhé roky hrával s Lou Reedom, ale aj s Ericom Claptonom, Suzanne Vega či členmi skupiny Rolling Stones. Po koncerte bude nasledovať komentovaná prehliadka diel Andyho Warhola, ktorá je momentálne najväčšou vystavenou zbierkou tohto kráľa pop-artu v Európe, ale aj diel iných slávnych pop-artových či street-artových umelcov ako Keith Haring, Robert Indiana, Jean Michel Basquiat, Bambi Street Artist, Poppy, atď. O komentár sa postará osoba najpovolanejšia, Martin Cubjak - prezident Andy Warhol Society, kurátor výstav Andyho Warhola v Ríme, Berlíne, Dubline, Frankfurte a ďalších európskych mestách, ktorý je poverený aj vedením MMUAW a je zároveň aj kurátorom výstavy Tretia planéta. K dispozícii bude aj zľavnené ubytovanie v Eurohoteli Laborec.

Témy: vernisáž
Ďalšie články
Reklama
Reklama