Knihy 10. dubna 2018   09:31  |  redakce

Allendeovej romány prichádzajú v novom šate

Nová verezia knihy Skazené dievča. / slovart
Isabel Allende nepochybne patrí medzi najvýznamnejšie súčasné po španielsky píšuce spisovateľky. Literárna kritika ju označuje za pokračovateľku Márquezovho magického realizmu. Jej kniha Paula bola prvým titulom edície MM, ktorá tento rok oslavuje 20. výročie.

Vďaka obrovskému úspechu u čitateľov sa Vydavateľstvo SLOVART rozhodlo pre nové vydanie diel Isabel Allende s krásnymi snovými obálkami. Reedícia začína najslávnejším románom čilskej autorky. Dom duchov je rozvetvenou ságou latinsko-americkej rodiny, prežívajúcej svoje víťazstvá i pády na pozadí pohnutých spoločenských udalostí v imaginatívnej krajine. Je to zároveň nádherný príbeh ženy plnej prirodzenej odvahy a sily. Podľa knihy bol nakrútený oceňovaný film, román sa zaradil medzi najúspešnejšie literárne diela 20. storočia.

V máji bude nasledovať poviedková kniha Skazené dievča, ktorá je pestrou paletou osudov európskych prisťahovalcov, zbohatlíkov, skorumpovaných úradníkov i indiánov. Sú zmesou rozprávania o brutálnom násilí, pokrivených medziľudských vzťahoch, ale aj o láske v jej rozmanitých podobách a premenách.

Témy: reedícia
Ďalšie články
Reklama
Reklama