Film 19. ledna 2018   20:04  |  Lubo Sulko

Jiří Pomeje podstúpil operáciu hrtana

Jiří Pomeje / sita
Český filmový producent a herec Jiří Pomeje podstúpil v piatok v Ústrednej vojenskej nemocnici v pražských Střešoviciach operáciu hrtana. Počas zákroku, ktorý musel absolvovať v rámci liečby rakoviny, mu lekári odobrali hrtan aj hlasivky. Správu portálu iDNES.cz potvrdila hovorkyňa nemocnice Jitka Zinke. "Lekári vykonali operáciu pána Pomejeho. Operácia bola veľmi náročná, pretože je jeho ochorenie veľmi závažné. Pacient je v pooperačnej starostlivosti," uviedla.

So zákrokom 53-ročný Pomeje súhlasil začiatkom týždňa. Pôvodne však operáciu, ktorú mu lekári dlhodobo odporúčali, podstúpiť vôbec nechcel a podľa iDNES tvrdil, že radšej zomrie. Som veľmi rada, že nakoniec pristúpil k náročnému onkologickému zákroku. "Veľmi som si želala, aby názor zmenil, aj napriek tomu sme ho nikto nenútili. Rozhodnutie bolo len na ňom," uviedla jeho manželka Andrea. "Povedali mu, že sa môže naučiť pažerákový hlas," dodala na margo toho, že jej manžel prišiel o hlasivky.

Pomejemu diagnostikovali rakovinu v apríli 2017, keď mu počas operácie polypu na hlasivkách objavili zhubný nádor. Operácii hrtana sa snažil pôvodne vyhnúť a rakovinu sa pokúsil poraziť hladovkou. Nejedol 42 dní a na váhe stratil viac ako 25 kilogramov. Potom ale nastali komplikácie a dostal zápal pľúc, v dôsledku čoho ho lekári uviedli do umelého spánku a vykonali na ňom tracheotomický zákrok, aby mu spriechodnili dýchacie cesty. Minulý týždeň hovorkyňa nemocnice informovala, že rodák z Českých Budějovíc už dýcha bez pomoci prístrojov.

Jiří Pomeje sa ako producent podieľal na filmoch Z pekla šťastie (1999), Z pekla šťastie 2 (2001) alebo trilógii Kameňák z rokov 2003 až 2005 režiséra Zdeňka Trošku. Okrem toho produkoval aj romantickú drámu Andělská tvář (2001), v ktorej si tiež zahral. Ako herec sa predstavil napríklad aj v snímkach Muka obraznosti (1989), Tichá bolest (1990), Playgirls (1995) alebo Playgirls II (1995). V minulosti bol ženatý s herečkou Michaelou Kuklovou či zosnulou speváčkou Ivetou Bartošovou.

Témy: zdravie
Ďalšie články
Reklama
Reklama