Knihy 24. dubna 2018   08:25  |  redakce

Jednou z dvoch obetí nehody autobusu bol spisovateľ a filmár Peter Krištúfek

Spisovateľ a filmár Peter Krištúfek mal iba 44 rokov. / tasr
Spisovateľ a filmár Peter Krištúfek zomrel vo veku 44 rokov. Bol jednou z obetí zrážky autobusu s nákladným autom na ceste R1 v smere z Banskej Bystrice do Zvolena pri obci Badín.

Tragickú smrť pre denník SME to potvrdil Krištúfkov vydavateľ Koloman Kertész Bagala. Uňho Krištúfek vydal svoju prvú knihu.

S Krištúfkom často spolupracoval a poznal sa s ním aj literárny publicista Dado Nagy. "Peťo je tak intenzívne prítomný v mojom živote, že nedokážem uveriť, že tu už nie je. Cítim, že stále sedí neďaleko a usmieva sa. Ja sa až tak neusmievam, ale viem, čo by asi teraz povedal a ako by sme o tom cynicky žartovali. Naše prvé stretnutie, resp. "naozajstné stretnutie" v Prašnej Bašte trvalo asi osem hodín a mal som pocit, že sme sa ani poriadne neporozprávali. A tento pocit som mal už stále. A trvá doteraz. Ešte mi nejde smútiť ... Peťo bol zberateľom bizarných príhod a absurdných situácií. Stále dúfam, že toto je jedna z nich," napísal Nagy na svojom facebooku. 

Peter Krištúfek bol rodák z Bratislavy, absolvent filmovej a televíznej réžie na Vysokej škole múzických umení. Na svojom konte má vyše dvadsať dokumentárnych filmov a dva kratšie hrané filmy. 

Témy: úmrtie
Ďalšie články
Reklama
Reklama