Knihy 21. února 2018   15:32  |  Lubo Sulko

Struny času – klasika detskej sci-fi v novej knihe a vo filme

Struny času prichádzajú na pulty kníhkupectiev. / slovart
Madeleine L'Engle stvorila sériou Struny času klasiku detskej sci-fi literatúry, ktorá ovplyvnila tvorbu spisovateľov posledných päťdesiatich rokov. Kniha vychádza koncom februára vo Vydavateľstve SLOVART a rovnomenný film príde do slovenských kín 12. apríla 2018!

Otec hlavnej hrdinky Meg je vedec, ktorý záhadne zmizol, keď experimentoval s piatou dimenziou a cestovaním v čase. Tínedžerka Meg ho spolu s kamarátom Calvinom a bratom Charlesom musia oslobodiť. Spoločne s tromi záhadnými nebeskými bytosťami sa vydávajú na neuveriteľnú dobrodružnú cestu naprieč časom i priestorom, objavujú svety za hranicami našej fantázie, kde musia čeliť mocnému zlu. Meg sa môže domov vrátiť až po tom, čo porazí strach vo vlastnom srdci a objaví silu na boj s temnotou, ktorá postupne zahaľuje celý vesmír.

Režisérka Ava DuVernay obsadila do veľkovýpravnej rodinnej snímky Struny času hviezdnu zostavu – slávnu moderátorku Oprah Winfrey a oceňovanú herečku Reese Witherspoon. Trailer si môžete pozrieť na stránke distribučnej spoločnosti Saturn.

Témy: novinka
Ďalšie články
Reklama
Reklama